czwartek, 22 grudnia 2011

Swieta, swieta..

Dzisiaj mamy już 22 grudnia, więc tak naprawdę do świąt zostały tylko 2 dni. Przygotowałam dla Was małe przypomnienie:

24 grudnia- Wigilia Bożego Narodzenia- dzień zadumy, oczekiwań, rozmyślań, poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres adwentu.
25 grudnia- Boże Narodzenie- święto pełne uroku, zwłaszcza gdy jest białe i śnieżne. Obchodzone jest od VI wieku jako święto liturgiczne. To symboliczna data upamiętniająca narodziny Jezusa, gdyż faktyczna data Jego urodzin nie jest znana.

Z czym kojarzą nam się Święta?

Choinka
Według tradycji choinkę powinno ubierać się w Wigilię, czyli 24 grudnia. W dzisiejszych czasach ludzie nie mają wtedy na to czasu, zajęci są przygotowywaniem posiłków, nakrywaniem do stołu, więc robi się to znacznie wcześniej. U mnie choinka stoi już od niedzieli :)

Prezenty
Pewnie każdy czeka już z niecierpliwością na 24 grudnia, kiedy pod choinką znajdzie swój wymarzony upominek. Zabawkę, telefon, ubrania, kosmetyki, każdy według własnych upodobań i zapotrzebowań. 

Kolędy- pieśni bożonarodzeniowe wywodzące się z ludowej tradycji.

Mam też dla Was piosenkę, pewnie każdy przynajmniej raz ją gdzieś słyszał:

A Wam z czym kojarzą się Święta? Dla mnie to niesamowita, magiczna atmosfera, czas miłości, radości, spędzony w rodzinnym gronie. Dzielenie się opłatkiem, kolędy, pasterka, śnieg i oczywiście oglądnie Kevina :)
Życzę Wam, żebyście spędzili ten wieczór w rodzinnej, ciepłej atmosferze pełnej miłości i radości. Jak i również wielkiej choinki, wielu prezentów i spełnienia wszystkich marzeń.
A w następnym 2012 roku siły i wytrwałości w dążeniu do celu, samych dobrych decyzji, słonecznych dni, przyjaźni i miłości.

Brak komentarzy: